AGRO ALIANS

Główna -> O nas -> Kilka słów o naszej historii

Kilka słów o naszej historii

2005
Dwaj przyjaciele ze studiów, obecni właściciele, postanawiają otworzyć firmę, która będzie eksportowała polskie warzywa i owoce. Powstaje firma Agro Alians, której siedziba mieści się w dwudziestopięciometrowej kawalerce na warszawskiej Ochocie. Pierwszym sprzedanym produktem jest pomidor okrągły luzem i pomidor cherry, wysłany do Niemiec. Nasze pierwsze wysyłki trafiają również krajów nadbałtyckich.

2006
Agro Alians zatrudnia trzy osoby. Zawiązują się bliższe kontakty z dostawcami i klientami na nowych rynkach. Poszerza się nasze portfolio produktów. Każda nowa wysyłka jest świętowana poprzez przyklejenie do drzwi biura wyciętego z kartonu symbolu ciężarówki.

2007
Drzwi biura stają się za małe by pomieścić kolejne symbole ciężarówek. Siedziba firmy zostaje przeniesiona do biurowca, przy ul. 1 sierpnia, gdzie na 35 m² dumnie stoi 6 biurek Zostaje zatrudnionych kilka nowych osób. W dalszym ciągu rozszerza się portfolio produktów, firma zdobywa nowe kontakty z dostawcami i klientami.

2008
Firma przenosi się do prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy, zajmuje X piętro nowoczesnego biurowca Orco Tower. Następuje specjalizacja poszczególnych działów w firmie. Powstaje dział sprzedaży, zakupów, logistyki, finansów, HR. Firma liczy już kilkanaście osób. Powstaje strona internetowa Agro Alians. Bierzemy udział w targach Fruit Logistica jako członek Gruppy - promującej polskie jabłka.

2009
Wzrost zatrudnienia w firmie w stosunku do poprzedniego roku wynosi prawie 50%. Powstają nowe działy, m.in. dział jakości. Potrzebując jeszcze więcej miejsca, w obrębie tego samego biurowca, wspinamy się na kolejne piętro – tym razem XIX. Po raz pierwszy firma wystawia się pod własnym logo na największych targach branży owocowo – warzywnej w Berlinie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszymi produktami klientów z całego świata.

2010…
Cieszymy się z nowych pracowników, nowych produktów, nowych rynków, na które eksportujemy. Mamy realny wpływ na to, jak nasza firma wygląda dziś, i jak będzie wyglądać jutro. Każdego dnia tworzymy historię Agro Alians. Każdego dnia tworzymy Agro Alians.