AGRO ALIANS

Główna -> Produkty -> Jabłka -> Jabłko

Jabłko

Gala Must
Gala Must jest jabłkiem o małym lub średnim rozmiarze, o kruchym, aromatycznym i słodkim miąższu. Skórka tego jabłka jest mocno czerwona, czasami z delikatnymi zielonkawymi lub żółto-zielonymi pionowymi paskami. Odmiana ta ma kruchy, żółtawym lub kremowym miąższ. Gala jest dostępna od końca września do marca. Jest czerwoną pododmianą jabłka Royal Gala, szeroko znanego w krajach Europy Zachodniej.
 

Sampion
Sampion jest średniego rozmiaru jabłkiem o delikatnej skórce, pokrytej czerwonymi paskami na żółto-zielonym podłożu. Dojrzewa w połowie września i jest dostępny w kontrolowanej atmosferze do końca marca. Sampion jest odmianą popularną w Europie Środkowej, ze względu na słodki smak i kolor przypominający jabłko Royal Gala.
 

Idared
Idared jest jabłkiem i średniej wielkości o regularnie okrągłym kształcie oraz połyskliwą czerwoną skórką pokrytą delikatnymi żółtymi lub zielonymi cieniami. Ma biały, bardzo aromatyczny i kruchy miąższ. Jest doskonałą odmianą do gotowania i pieczenia, a także do spożywania w postaci świeżego owocu. Zbiór Idareda zaczyna się w listopadzie, a jego dostępność zwykle kształtuje się całorocznie. Jest szczególnie poszukiwanym jabłkiem w Europie Wschodniej ze względu na czerwony kolor i dobrą wytrzymałość na dłuższe magazynowanie.
 

Jonagold
To soczyste, kruche i duże jabłko ma bardzo słodki smak i jest doskonałe do spożywania na świeżo. Jest wyjątkowo znane z uwagi na swe walory smakowe, określane jako miodowa słodycz z nutką kwasku. Jonagold jest dostępny od października do maja. Region grójecki, gdzie głównie uprawiany jest Jonagold, charakteryzuje się idealnymi warunkami klimatycznymi dla tej odmiany i właśnie dlatego Jonagold pochodzący z okolic Grójca cieszy się większą popularnością, niż ta sama odmiana z innych upraw w Europie.
 

Jonagored
Jonagored jest postrzegany za najlepszą pododmianę Jonagolda. Jest dużym, aromatycznym i soczystym jabłkiem, dostępnym od października do maja. Jonagored jest wysoce ceniony za ładny wygląd, duże czerwone rumieńce i wysoką odporność na trudy transportu, podobnie jak pozostałe jabłka z rodziny Jonagold.
 

Ligol
Ligol to duże, a nawet bardzo duże jabłko. Gładka i błyszcząca powierzchnia jest częściowo pokryta charakterystycznym ciemnoczerwonym rumieńcem, którego intensywność zależy od warunków pogodowych. Miąższ jest bardzo kruchy i soczysty o intensywnym aromacie. Ligol jest dostępny od października do czerwca. Uchodzi za najsmaczniejszą polską odmianę jabłka.
 

Golden Delicious
To średniej wielkości owoc o barwie od jasnozielonej do zielonkawo-żółtej, lekko rdzawy, na części skórki pokryty pomarańczowo-czerwonym rumieńcem o rozmytych paskach. Jest średnio-ziarnisty, dość zwarty, średnio soczysty, słodki, lekko kwaskowy, aromatyczny i wyjątkowo smaczny. Golden Delicious jest dostępny od października do początku maja.