AGRO ALIANS

Główna -> Produkty -> Jabłka

Jabłka

Produkcja jabłek w Polsce utrzymuje się na poziomie 2,3 – 2,4 mln ton, co sprawia, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie. Sady zajmują tutaj około 167 tys. ha. W roku 2008 produkcja jabłka przekroczyła nawet 3 mln ton, co oznaczało produkcję o niemalże 50% większą, niż u kolejnych największych producentów – Francji i Włoch.

Polskie jabłka dojrzewają w bardzo dobrych warunkach klimatycznych i glebowych, co wyraźnie daje się odczuć w ich doskonałym smaku i niezwykłych wartościach odżywczych. Nasze jabłka są niezwykle starannie zbierane, ponieważ tylko dojrzałe owoce mogą być bezpiecznie przechowywane.

Dzięki dokładnie kontrolowanemu procesowi przechowywania w odpowiedniej temperaturze, odpowiednim nasyceniu dwutlenkiem węgla i dzięki innym czynnikom, wiele odmian jabłek dostępnych jest przez cały rok. Stale ulepszamy nasze metody zbioru, sortowania i pakowania oraz doskonalimy proces kontroli jakości, aby mieć pewność, że oferujemy Państwu jabłka najlepszej jakości o niepowtarzalnym smaku. Nasze produkty spełniają wszelkie wymogi GlobalGAP oraz posiadają certyfikat produkcji zintegrowanej.


Odmiany:
Odmiany wiodące: Gala, Golden Delicious, Gloster, Idared, Jonagold, Jonagored, Ligol, Lobo, Sampion
Odmiany letnie: Paulared, Delikates, Celeste/Delcorf
Odmiany pozostałe: Alwa, Cox, Elise, Elstar, Empire, Spartan
Opakowania: 13 kg w otwartym kartonie, 12 kg w karton teleskop, 7 kg w jednowarstwowe wytłoczki, 1 – 3 kg torby